Pomimo tego, że za nami już ponad 10% nowego roku, mi dopiero niedawno udało się podsumować ten poprzedni. Włożyłem w to jednak bardzo dużo czasu i energii, czego jednym z rezultatów jest 12 punktów, które wynoszę ze starego roku i zabieram ze sobą na rok 2020.

#1 Życie nie jest czarno-białe. Na wszystko patrz przez swój własny pryzmat, bo nasze wybory są zazwyczaj uzależnione od innych okoliczności, a wszystko to, co jest nam przedstawiane jako fakty, to nic innego jak tylko opinie.

#2 Skup się na procesie, nie na wynikach. Dobre wyniki mogą być rezultatem szczęścia, a dobry proces, choć nie za każdym razem prowadzi do dobrych wyników, sprawia, że wynik jest bardziej przewidywalny, wiarygodny i mniej uzależniony od szczęścia.

#3 Działanie na autopilocie jest domyślnym stanem człowieka. Aby stać się bardziej przytomnym i świadomym siebie i wszystkiego dookoła, pisz dziennik i regularnie go analizuj.

#4 Jeśli masz coś do zrobienia, skonkretyzuj to, wrzuć w kalendarz i pamiętaj, że najtrudniej jest ruszyć z miejsca.

#5 Ćwicz codziennie. Celem nie jest wyglądać dobrze, ale nabierać lat w jak najlepszej formie.

#6 Nie musisz robić wszystkiego, ale nie możesz nic nie robić. Ustal plan minimum na każdy dzień i bądź konsekwentny.

#7 Wszystko co wydaje się najtrudniejsze, na koniec przynosi największą satysfakcję i stopę zwrotu.

#8 Im więcej czasu spędzasz na świadomej analizie, jak najlepiej możesz teraz wykorzystać swój czas, tym więcej czasu faktycznie oszczędzasz.

#9 Rób rzeczy po swojemu. Zawsze możesz zrobić coś po swojemu, nawet jeśli to co robisz nie jest w żaden sposób wyjątkowe.

#10 Potwierdzaj słowa czynami.

#11 W życiu nie chodzi o rzeczy, ale o wspomnienia. Poranne bieganie, kawa i książka, widok ze szczytu góry, rozmowy z przyjaciółmi i realizowanie swoich planów.

#12 Nasze ego potrzebuje rzeczy. Zastanów się co jest wystarczająco dobre i nie pozwól, aby to ego podejmowało decyzje.

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*